• BITCOIN/TL
  287202,417
  % -2,75
 • ETHEREUM/TL
  16121.27
  % -6,01
 • BINANCE COIN/TL
  2503.65
  % -5,96
 • BITCOIN CASH/TL
  4076.16,220
  % -4,38
 • LITECOIN/TL
  1127.83
  % -3,37
 • COSMOS/TL
  82.3
  % -6,34
 • CARDANO/TL
  11.24
  % -4,95
 • TETHER/TL
  8.68
  % -0,21

Bitcoin Değerlendikçe Çevre Mi Kirlenecek?

Bitcoin Değerlendikçe Çevre Mi Kirlenecek?

Günümüzde ekonomi çok farklı alanlara yayılmış durumdadır, Ripple şirketini nerdeyse duymayan kalmadı. Özellikle Bitcoin ile uğraşanlar her kaç günde bir Ripple ilgili davaları görüyor. Kripto paraların çok fazla ilgi görmesi, Bitcoin olarak tanımladığımız para biçiminin rekor fiyatlara gelmesi insanların kafasında ki bulanıklığı arttırıyor. Bu kadar olay yaşanırken Ripple CEO’su farklı bir konuda açıklama yaptı. Bu açıklama şirkete karşı olumsuz tutum sergileyenleri rahatlama çabasına sokmak mı sorusu da hızlıca sorulan sorulardan biri oldu. Bitcoin ve madenler arasında ki ilişkiye değinen CEO yaptığı açıklama ile gündemi değiştirmeyi başardı, konunun değişmesinde ABD üzerinde görülen BTC davasının etkili olduğu görülüyor.

Bitcoin Değerlendikçe Çevre Mi Kirlenecek?

BTC şu an günümüzün en karlı yatırım aracı oldu, ABD’nin önde gelen finansal yatırım bankaları bile durdurulan BTC ticaretini açmaya karar verdi bu da BTC için daha fazla değer mi kazanacak sorusunu akıllara getirdi. ABD BTC ile ilgili sorunları mahkemeye taşıdı ve bu mahkeme görüldü. Olaylar hem kazanç hem de büyük şirketlerin kar imajı olunca gündeme yeni bir açıklama düştü.

Bitcoin ‘’Temiz Enerjiye Dönüştürülmeli’’

BTC para kazandıran hatta çok para kazandıran bir birim haline geldi, durum o kadar değişik ki altcoinler bile çok büyük değer kazanmaya başladı. Bu kadar olay olurken konu BTC ile enerji birlikteliğine dönünce bunun bir konu değiştirme yöntemi olduğu düşünüldü. 1 BTC demek 70 galon petrolden fazlası demek, bu da yenilebilir enerji kaynakları için hızlı bir tükeniş ve çevreye verilecek daha fazla zarar demek anlamı taşıyor. Yine de bu konunun bir anda gündeme gelmesi ve gündeme getiren kişinin finansal patronlar olması neden? Sorusunu gündeme getirdi. Bu konunun ABD içinde BTC aleyhinde görülen dava ile aynı zamana gelmesi de kafa karıştıran başka konu oldu.