Bitcoin Dalgalanmaları Neden Olur?

Bitcoin Dalgalanmaları Neden Olur?

Dünya ekonomisini etkileyen kripto paralar günümüzde insanlar tarafından oldukça güncel tutulup konuşulmaktadır. Dünyanın sanal paraya yani kripto paraya geçmek istemesi ile birlikte artık kripto paralar değerleniyor ve devletler kendi para birimini çıkarma yarışına giriyor. Şimdilik Bitcoin bu yarışın galibi olsa da bundan sonra hangi kripto para galip gelecek öngörülmesi zor bir mesele. Dünya ekonomisinin gündemine oturan kripto paralar aslında neden var? Bu soruyu soran bireyler cevabını bulmakta güçlük çekseler de aslında cevabı çok zor bir soru değil.

Alışveriş konusunda bireylere güven veren ve sterilize konusunda da öncülük eden Kripto paralar ile birlikte artık insanlar daha güvenli şekilde paralarını taşıyabilecek ve alışverişlerini o şekilde gerçekleştirebilecekler. Bu durumdan hoşnut olmayan ve ya bu konu üzerinde kötü düşünen bireyler olsa da aslında başarılı bir sistem karşımızda bekliyor. Bu sistemin tam anlamıyla gelişmesi ve rayına oturması uzun yıllarımızı alabilir. Yeni yeni metropollerde kripto paralarımızı bozdurabileceğimiz ya da aktarım yapabileceğimiz ATM tarzı makinalar karşımıza çıkıyor.

Bitcoin Dalgalanmaları Neden Olur?

Bitcoin son günlerde oldukça hızlı iniş-çıkışlar ile karşılaştı. Bitcoin yatırımcıları aslında ne olduğunu tam olarak anlayamasa da cevap belli. Büyük şirketlerin ve devletlerin kripto paralara yatırım yapması ya da tam tersi yatırımlarını geri çekmesi. Kripto para borsasının bu kadar dalgalanması ve yerinde durmaması bu sisteme geçiş yapıldıktan sonra sistemin ayakta kalamayacağına dair şüpheler uyandırıyor. Bu şüpheler doğrultusunda aslında birçok insan bu sisteme geçmek istemiyor.

Türk halkından örneklendirmek ister isek;  Cebimde para dursun da ne olursa olsun! Cümlesi ile aslında bu getirilmek istenen sistemin başarılı olmayacağına dair bir fikir veriyor bize. Ancak pandemi ile birlikte artık bireyler internet alışverişlerine ve akabinde kart kullanmaya bir hayli alışmış durumda.

YORUMLAR YAZ