Bitcoin (BTC) 50.000 Dolar Seviyesini Tekrardan Geçti

Bitcoin (BTC) 50.000 Dolar Seviyesini Tekrardan Geçti

Haftanın son günü olmasına rağmen kripto para piyasasında oldukça hareketli anlar yaşanıyor Bitcoin (BTC) 50.000 Dolar seviyesini tekrardan aştı. Lider kripto para birimi Bitcoin’in yükselişinin hemen ardından altcoin piyasasında da oldukça hareketlenmelere yol açtığını belirtelim.

Bitcoin (BTC) Yeniden 50.000 Dolar

Cuma günü bitcoin yatırımcılarını hayal kırıklığına uğratarak piyasada yüksek gerilemeyle beraber 46.000 dolar bandına düşüş gerçekleştirmişti. Bu süre zarfında gerilemesinin ardından kaybının biraz ilerisine giderek 48.000 dolar seviyesine çıkış gerçekleştiren bitcoin, akşam vakitlerinde açılanan 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketi haberinden sonra yükselişe geçerek 50.000 dolar seviyesine ulaşmış oldu. Bitcoin yükselişe devam ederken son 24 saat içerisinde ise yükselmeye devam etti ve şuan güncel olarak 51.000 dolar seviyesine kadar tırmanış gerçekleştirdi.

CoinGecko verilerine göz atacak olursak 51.046 dolar seviyesinden işlem gören BTC yükselişini gün boyu devam ettirebilecek gibi görünüyor. BTC’nin yükselişinin hemen ardından altcoin birimleri de BTC’yi takip ediyor.

Ethereum (ETH), EIP 1559 Güncellemesinden Sonra Yükselişe Geçti

Altcoinlerin lider kripto para birimi Ethereum (ETH) EIP 1559 güncellemesinin resmi olarak çıkış tarihi cuma günü belli oldu. Güncellemenin çıkış tarihi belirlenirken, Temmuz ayında resmen güncellemenin gerçekleşeceği belirlenmiş oldu.

Bu haberin açıklanmasından hemen sonra Ethereum çok güzel bir çıkış yaptı ve 1.550 dolar bandından önce 1.660 dolar seviyesine ardından 1.700 dolar seviyesine kadar büyük bir ivme ile yükselmeye devam etti. 24 saat içerisinde Ethereum, %8 yükselme potansiyeli yakaladı ve 1.676 dolar bandından işlem görmeye devam ediyor.

Cardano (ADA) Dalgalanmalar ile Yakın Takipte

Yatırımcıların son zamanlarda oldukça adından sıklıkla bahsettiği altcoin Cardano (ADA) sert dalgalanmalar ile adından sıkça söz ettiriyor. 1.10 dolar ve 1.15 dolar sıklığında ani harekelenmeler de olan altcoin son bir haftadan beridir %15 gibi kritik bir gerilemeye neden oldu.

BTC ve diğer altcoinlerin olumlu sinyallerinden dolayı Cordano (ADA), son 24 saatlik zaman göz önüne alınırsa %3 değerinde kazanç elde etmiş oldu ve 1.14 dolar bandından işlem görmeye devam ediyor.

Uniswap (UNI) %12 Oranında Sert Sıçrama Yaptı

Bir diğer popüler altcoinler den olan Uniswap %12 yükseliş gerçekleştirmiş oldu. 29 dolardan işlem gören UNI, son 24 saatte büyük bir sıçrama yaparak 32 dolar seviyesine kadar çıkış gerçekleştirmiş oldu. Son bir hafta göz önüne alınacak olursa %33 değer kazanan Uniswap, şuan 31.42 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Ripple (XRP) Durumlardan Fazla Etkilenmiş Değil

Son dönemlerde SEC davası ile adından sürekli olarak söz ettiren Ripple (XRP), 0,44 dolar seviyesinde ki durumu hala stabil olarak devam ediyor. Ripple’in başı şuan için hala dertte olmasına rağmen, bunun hemen ardından MoneyGram ile yaşanılan sıkıntıları da göz önünde bulundurursak %5lik bir değer kazanması şaşırtıcı bir durum.

24 Saatlik bir süreç izlenimlerinden sonra %1.4 değer kazanmış olan Ripple (XRP) şuan 0.46 dolar bandından işlem görmeye devam ediyor.

Chainlink (LINK) Kaybettiklerini Geri Kazanıyor

Chainlink (LINK) son zamanlarda değer kaybetmeye başlayarak yatırımcılarını üzmeye devam ediyordu ancak son 24 saatte değer kazanmaya tekrardan başladı. Geçtiğimiz 14 günü göz önünde bulundurursak yaşamış olduğu kayıplarının %5 kısmını son 24 saatte geriye kazandı ve 28 dolar bandına tekrar ulaşmış oldu. Şu anda ise 28.60 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

YORUMLAR YAZ