Bitcoin Balinaları Birikimi Tercih Ediyor

Bitcoin Balinaları Birikimi Tercih Ediyor

55 ila 59.000 $ arasında değişen entegre Bitcoin fiyatları, destek olarak 50.000 $ ‘lık orta bandı belirledi. Öte yandan balinalar ve konuşma olayları gibi göstergeler giderek güçleniyor.

Bitcoin , Kasım 2020’de piyasaya sürüldüğünden bu yana, 7 gün boyunca ortalama aktif adres sayısı, madalyonun fiyatı ile yükseldi. Kripto para birimi “Birb” olarak bilinen isimsiz bir yatırımcı şunları söyledi:

Bitcoin’in fiyatı yükselse bile 7 günlük ortalama aktif adres aynı kalıyor. Blockchain trendi tarafından desteklenirse, yükseliş trendi güçlüdür.

Bitcoin Balinaları Satmak Yerine Birikimi Tercih Ediyor

Tahmin edebileceğiniz gibi, tüm Bitcoin balinaları aynı şekilde davranmaz. Bununla birlikte, son birkaç ayda bazı ilginç eğilimler oldu. 1 Şubat itibariyle, 355.000 Bitcoin ve 1.00 ila 10000 BTC, 100 ile 1000 BTC arasındaki adreslere eklenmiştir. Grafik, 1.000-10.000 BTC aralığındaki adreslerin satılık olduğunu, ancak Wheelmap analistlerinin bu aralığı analiz etmekte sorun yaşadığını gösteriyor.

Bu adresler, zincir üzerindeki veri toplama platformu tarafından etiketlenmemiş değiştirilmiş adresleri içerir. Bu nedenle analistler, 100 ile 1.000 BTC arasındaki adresleri 10.000 BTC’nin üzerindeki adreslerle karşılaştırmanın daha doğru olduğuna inanıyor.

Bu arada Glassnode araştırmacıları, eski kripto para birimlerinin boğa piyasalarında daha sık hareket ettiğini keşfettiler.

BTC satan uzun vadeli yatırımcılar, kripto para birimleri üzerindeki satış baskısını önemli ölçüde artıracak. Önceki boğa piyasasında el değiştiren kripto para birimlerinin neredeyse yarısı altı aydan büyüktü. Mevcut boğa piyasasında bu oran % 36’ya düştü.

55.000 Dolarlık Önemli Destek

Büyük balinaların 55-59.000 BTC biriktirmeye devam ettiği göz önüne alındığında, boğa piyasası artan ABD Hazine getirilerine rağmen devam edecek. Genel olarak, 10 yıllık devlet tahvillerinin getirisi ne kadar yüksek olursa, kısa vadede riskli piyasa o kadar düşük olur.

ABD teknoloji şirketlerinin payı son iki haftada düştü, ancak BTC 60.000 doların altına düştü.

Bununla birlikte, zincir verileri BTC için olumlu bir sinyal gösteriyor ve 55.000 dolar tutulursa ralli devam edebilir.

YORUMLAR YAZ