• BITCOIN/TL
  286913,713
  % -2,55
 • ETHEREUM/TL
  16156.11
  % -5,39
 • BINANCE COIN/TL
  2514.12
  % -4,91
 • BITCOIN CASH/TL
  4085.88,550
  % -3,73
 • LITECOIN/TL
  1126.06
  % -3,08
 • COSMOS/TL
  82.81
  % -4,17
 • CARDANO/TL
  11.26
  % -3,71
 • TETHER/TL
  8.68
  % -0,29

Bitcoin ve Altcoin Alırken Bu 6 Hatayı Yapmayın

Bitcoin ve Altcoin Alırken Bu 6 Hatayı Yapmayın

Bitcoin ve Altcoin Yatırımcılarının Yaptığı Hatalar

Analist Lark Davis Bitcoin ve Altcoin yatırımcılarını uyarıyor. Yaptıkları yatırımlarla büyük kazançlar elde etmek isteyen yatırımcıların yaptığı 6 hatadan bahsediyor. Başarılı Analist yapılan bu hataların yatırımcıların büyük kazançlar elde etmelerini engellediğini söylüyor. Gelin şimdi Lark Davis’in bahsettiği hatalara bakalım.

Lark Davis, kira paranızla kaldıraçlı ticaret gibi çılgınca şeyler yapıyorsanız… Çok kötü sonuçlanacak… Başarılı Analist yatırımcılara bu söylemiyle kaybetmeyi göze alacakları miktarda yatırım yapmalarını öneriyor. Sıkça yapılan ikinci bir hata ise sermayenizi korumanın bu oyunda mega önemli bir şey olduğunu anlamaktır. Aslında çoğu başarılı yatırımcı sonunda tek bir konuda iyi olur: Risk Yönetimi.  Bahsedilen risk yönetimi büyük yatırımcıları diğer yatırımcılardan ayıran önemli özelliklerden biridir.

Üçüncü hata, riske göre pozisyon büyüklüğünü korumamaktır. Yüksek riske sahip Altcoin projeleri, token satışları, token başına portfoyünüzün %1 ila %3’ünden fazla olmamalıdır. Pozisyon büyüklüğünü düşük tutarsanız, sadece devam edersiniz. Portföyünüzün küçük bir yüzdesini kaybetmek… Büyük ihtimalle portföyünüzün %1 veya %2’sini kaybedebilirsiniz. Analist Lark Davis bu açıklamasıyla elverişli konum boyutunun olmamasından söz ediyor.

bitcoin

Bir diğer hata, pek çok insan rastgele bir şekilde Altcoin projelerinde Fomo’ya kapılıyor. Çünkü bir etkileyici ondan bahsetmiş veya buna benzer bir şey… O kripto paranın veya Altcoin’in gerçekte ne olduğunu, gerçekte ne yaptığını anlamanız gerekiyor. Niçin buna yatırım yaptınız, bu kripto para birimine yatırım yapıp elinizde tutmanın asıl sebebi nedir? Bu açıklamasıyla yatırımcıların herhangi bir araştırma yapmadan kripto paralara yatırım yapmaya meyilli olmasıdır. Lark Davis yatırımcıları “ Kendi araştırmalarınızı yapmadan bir kripto paraya girmeyin.” diyerek uyarıyor.

Analist çok sık rastlanan hatalardan birini de şöyle açıklıyor. Bütün kripto paralarınızı bir seferde satmak yerine, fiyat yükseldikçe küçük porsiyonlar alın. Bu sermayenizi geri almanıza, sermayenizi korumanıza, portföyünüzü dengede tutmanız konusunda yardımcı olur ve her zaman kâr elde etmenizi sağlar. Yaptığı açıklamayla yapılan hatalardan biriside çok erken kripto para satılmasına dikkat çekiyor.

Yatırımcılar tarafından sık olarak yapılan son hata hakkında şöyle bir açıklama yapıyor. Riskinizi gerçekten yönetmek istiyorsanız, yatırımlarınızı dağıtın. Çünkü bütün kripto para birimi piyasası hakikaten büyük bir dağıtık teknoloji hissesi gibi hareket ediyor. Bitcoin döküldüğünde, her şey dökülür. Bu kripto… Genel portföy riskinizi azaltmak için kripto para birimi dışındaki şeylere de yatırım yapın. Böylelikle yatırımcıların yaptığı son hatanın kripto para birimi alanındaki yatırımları sınırlamak olduğunu ifade ediyor.