• BITCOIN/TL
  287219,656
  % -2,85
 • ETHEREUM/TL
  16126.73
  % -6,08
 • BINANCE COIN/TL
  2502.62
  % -5,93
 • BITCOIN CASH/TL
  4077.54,290
  % -4,42
 • LITECOIN/TL
  1127.09
  % -3,54
 • COSMOS/TL
  82.32
  % -6,25
 • CARDANO/TL
  11.25
  % -4,72
 • TETHER/TL
  8.68
  % -0,21

Bitcoin Ağı Enerji Tüketimi Bilmecesi Gündemi Meşgul Ediyor

Bitcoin Ağı Enerji Tüketimi Bilmecesi Gündemi Meşgul Ediyor

Bitcoin her zaman tartışmalı bir konu olmuştur ve her türden ve disiplinden uzmanları, şüphecileri ve eleştirmenleri cezbetmiştir. Ekonomistler tarafından buna verilen isim Bitcoin balonudur. Yatırımcılara göre buna verilen isim fare zehri.

Energy FUD (Korku, Belirsizlik, Şüphe), çalışması için güç gerektiren karmaşık iş kanıtı fikir birliği algoritmalarına sahip kripto para birimleri için basit bir hedeftir, ancak BTC’ye yatırım nispeten yeni bir sayıdır.

Bitcoin Enerji Tüketimi Elon Musk’tan mı Kaynaklı?

BTC, on yıldan fazla bir süre önce Satoshi Nakamoto tarafından ilk kez tanıtıldığında, dünyada böyle bir şey yoktu. Bugün binlerce kripto para birimi, tümü BTC ağında başlatılan bir tür orijinal Blockchain teknolojisine dayanıyor.

Satoshi, daha önce dijital nakit girişimlerini engelleyen çifte ödeme sorununu çözmek ve ağın kendisini ve varlıklarını merkezden uzaklaştırmak için projeye bir çalışma kanıtı algoritması ekledi.

Öte yandan madencilik, enerjiyi bir sistemi çalışır durumda tutmak için gereken hesaplama gücüne dönüştürmenin merkezi işlemidir. Bitcoin ağı büyüdükçe, onu ilerletmek için daha fazla bilgi işlem gücüne ve dolayısıyla enerjiye ihtiyaç duyacaktır.

Şebeke şu anda İsviçre ve Arjantin gibi küçük ülkelere göre daha fazla enerji tüketiyor ve şebeke büyüdükçe enerji talebi de artıyor. Çevreciler BTC kullanımını neredeyse bir gecede artırmaktan çekiniyor. Ama bu göründüğü kadar kötü değil. Aslında CEO, enerji FUD’sine kesin yanıt olabilir.

Enerji Sıkıntısının Yanıtı Elon Musk’ta mı?

Bitcoin alanında yaygın olarak tanınan Anthony Scaramucci, kripto endüstrisi ve devam eden enerji korkusuyla ilgili herhangi bir iddiaya en iyi yanıtın Elon Musk’ta olduğunu söylüyor.

Scaramucci, gezegeni iklim değişikliğinden korumak için hiçbir organizmanın bir Elon’dan fazlasını yapmadığını iddia ediyor ve çevreye çok zararlı bir şeye yardımcı olduğu fikri tuhaf.

Bunun yerine Musk, geleceğe farklı bir perspektiften baktığını ve yenilenebilir enerjinin, Bitcoin’in hareket etmesini sağlayan mevcut çevreye zararlı madencilik sürecinin yerini alacağına işaret ediyor.