Binanceye Üye Nasıl Olunur? Nasıl Kullanılır-Dev Rehber 2021

Binanceye Üye Nasıl Olunur? Nasıl Kullanılır-Dev Rehber 2021

Binanceye Üye Nasıl Olunur?

Herkese merhabalar bu içeriğimizde Türkiye’de bir ilk niteliğini taşıyan binance kripto para borsası için hazırlanmış dev rehber ile tüm merak ettiklerinizi gidermiş olacaksınız. Bu rehberde içeriğimize yer vereceğimiz ana konular aşağıda ki maddeler de yer almaktadır. Ayrıca alt ilgili maddelerle de desteklenerek üyelik kurulumundan, kullanımına kadar tüm her şeyi tek bir çatı altında dev rehber olarak sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz.

 • binanceye nasıl üye olunur
 • binance nasıl kullanılır
 • binance kimlik doğrulaması nasıl yapılır
 • binance adres doğrulaması 
 • binance alım satım nasıl yapılır

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum Binance borsasının şuan iki sitesi bulunuyor. Birincisi global sitesi, ikincisi ise Türkiye için aktif edilmiş borsadır, bizler global borsası üzerinden kayıt olacağız bu oldukça önemlidir. Global hesabı doğruladıktan sonra, TR sitesine de o hesapla erişim sağlayabilirsiniz. Bu arada unutmadan Binance Dünyanın en güvenilir ve en büyük 3. kripto para borsası olma ünvanını taşıyor. Dilerseniz şimdi üyelik açma işlemimize başlayalım.

 

(1) Üyelik Hesabının Oluşturulması adımı

Hızlı bir şekil de üyeliğimizi kuralım ilk olarak buraya tıklayarak binance kayıt sayfasına gidelim. Tıkladığınız bu link tüm işlemlerde masraflardan %20 kazanmanızı sağlar.Alt görselde görmüş olduğunuz gibi ücretsiz bir şekilde hesabımızı oluşturmak için E-posta adresimi yazalım ve hemen altınada binance de kullanacağımız şifremizi yazarak “Hesap oluştur” düğmesine tıklayalım. Burada ki kullanacağınız e-posta ve şifre bilgilerinizi kesinlikle doğru ve unutmayacağınız bir şey yapınız ve güçlü bir şifre kullanın.

binance hesap açma nasıl yapılır

 • Güvenlik Doğrulaması:

Hesap oluştur düğmesine tıkladıktan sonra hemen karşınıza robot doğrulama bölümü geliyor kırmızı işaretle yuvarlak içerisine aldığım yeri tutup sağ tarafa ilerleterek boşluk olan yere yapbozu oturtun ve güvenlik doğrulaması işlemini tamamlayın.

binance üyelik islemi

 • Hesap E-Posta Doğrulaması:

Güvenlik doğrulama işlemini tamamladıysanız hemen karşınıza binance hesap doğrulama gelecektir, e-posta adresinize girerek size iletilmiş olan doğrulama kodunu aşağıda ki boş alanlara girerek e-posta doğrulama işlemimizi bitirelim.

binance hesap doğrulama

 • Binance Hoş Geldiniz! (ilk göz atış)

Binance hesap doğrulama işlemi bittiğine göre artık hesabınızı oluşturmuş olmalısınız. Şimdi bizleri hemen aşağıda ki gibi bir hoş geldin ekranı karşılayacak ve hemen hızlı bir şekil de diğer işlemlerimize devam edeceğiz.

binance hesap açma

Yukarıda görmüş olduğum şeyler ne anlama geliyor? Hemen sizlere bunlar hakkında kısaca bir bilgi sağlamak istiyorum. Buradan hemen şimdi işlem gerçekleştirmeyeceğiz, sadece bilgi edinmeniz için özet geçiyorum. Borsayı ve hesaplarınızı nasıl kullanacağınızı aşağıda detaylı anlatacağım.

 • İtibari Para Yatırma: Bunun anlamı gerçek para birimi yani “Türk Lirası” yatırabileceğiniz ve daha sonra yatırmış olduğunuz Türk Lirası karşılığında borsadan bitcoin, altcoin veya daha farklı işlemlerde kullanabileceğiniz hesap bakiyesi anlamına geliyor. Aynı zamanda TL,EURO,DOLAR v.b diğer para birimleri ile de yatırım yapabilirsiniz bitcoin v.b alım işlemler yapmak için.
 • Kripto Yatırma: Binance hesabımızı oluşturduk ve şuan bu borsada işlem gören bütün coinler için kripto para cüzdanları oluşturuldu. Örnek veriyorum, BTCTURK, PARİBU, BİTLO gibi türk kripto para borsalarında hesabınız varsa veya orada bitcoin, altcoinler gibi kripto paralarınız varsa onları açmış olduğumuz Binance hesabımızda ki cüzdanlara transfer etmek için kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bu cüzdanlarımızdan çekim işlemleri de sağlayabiliyoruz. Alım/Satım için kullanabiliyoruz.
 • Kredi kartınız ile kripto alın: Bu sekme üzerinden ise bir iki tıklama yaparak çok kolay bir şekil de kripto para alımı sağlayabiliyoruz.

Şimdi kısaca yukarıda ki özelliklerin kafanızı karıştırmaması için bilgi edindiyseniz, Binance hesabımızın diğer doğrulama işlemlerini yapalım ve borsayı kullanmaya tam olarak başlayalım.

(2) Binance Temel Bilgileri Doğrulama İşlemi

binanceye üye nasıl olunurHemen sağ üst köşede bulunan profil işaretine tıklıyoruz ve hemen ardından görmüş olduğunuz sarı kısımda ki doğrulanmadı yazısı üzerine tıklayarak temel bilgilerimizin doğrulama işlemlerine geçiyoruz. Daha sonra karşınıza hemen aşağıda ki gibi bir sayfa gelmiş olacak.

binance telefon doğrulama

 • Telefon Doğrulama: Telefon doğrulaması yapabilirsiniz, Binance hesabınıza girerken, ekstradan telefonunza gelen güvenlik şifresini de girerek hesabınızı koruma altına almış olursunuz.
 • Google Doğrulama: Android/IOS telefonlarınıza  uygulama marketinden indirerek kullanabileceğiniz güvenlik programıdır. Bunu genelde Instagram/Twitter/Facebook veya diğer sosyal uygulamalar da kullanmışsınızdır 2FA olarak geçer. Dilerseniz bunu kullanabilirsiniz.  (Ben her ikisini birden kullanıyorum)

Telefon Doğrulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Telefon doğrulama ile basit ve hızlı bir şekil de nasıl doğrulama yapacağınızı gösterelim. Telefon doğrulama sekmesine tıkladığınız zaman hemen alt görselde gibi sayfa ile karşılaşacaksınız.

binance sms doğrulaması yapma

Yukarıda görmüş olduğunuz kırmızı ile yuvarlağa aldığım yerde ki alan kodu genelde başka ülkelerin alan kodu görünüyor, hemen oraya tıklayarak Türkiye alan kodunu +90 olarak düzeltin veya tıkladığınız zaman çıkan arama kutusuna Türkiye yazarsanız yine aynı sonuca ulaşırsınız. Alan kodunu ayarladıktan sonra yan boşlukta ki alana telefon numaramızı yazacağız başında 0 olmadan örneğin 531 XXX XX XX şeklinde yazacaksınız hemen alt kısımda bulunan “Kodu Gönder” düğmesine basın cep telefonunuza gelen kodu 1. boşlukta ki kutuya yazın.

Daha sonra hemen onun altında bulunan eposta için “Kodu Gönder” düğmesine basalım ve e-postanıza gelen kodu da 2. boşluktaki alana yazalım ardından gönder düğmesine basalım. Burada bilmeniz gereken şey şu güvenlik nedeni ile acele etmeniz bunu söylememin sebebi bu işlemleri yapmak için size 60 saniye süre veriyor. Yani 60 saniye içerisinde hem SMS doğrulamasını ayrıca E-posta doğrulamasını aynı anda yapmanız gerekecek. Bu şekilde telefon doğrulama işleminizi yapmış oluyorsunuz.

Google Doğrulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu doğrulama işlemide oldukça güvenli ve kullandığımız yöntemdir. Buna kısaca (2FA) yani iki adımlı doğrulama yöntemi diyoruz tıpkı yukarıda ki sms doğrulaması gibi düşünebilirsiniz. Binance hesabınız ile Google 2 adım doğrulama uygulama arasında bir köprü görevini üstleniyor. Binance hesabınıza e-posta ve şifreniz ile giriş yaptığınız zaman, ayrıca sizden telefonunuzda bulunan “Google Authenticator” uygulamasında ki şifreyi soruyor. Şifre belirli süre aralıkla sıfırlanıyor, tıpkı yukarıda ki doğrulama yaparken size 60 saniye vermesi gibi düşünebilirsiniz.

Bu güvenlik yöntemide oldukça kolaydır, gözünüzde büyütmeyin, hemen bunu da nasıl kullanabileceğinizden bahsedelim. Bunun sizi zorlayacağını düşünüyorsanız, seçiminizi telefon doğrulama şeklinde yapabilirsiniz.

İlk olarak telefonumuza uygulama marketinden “Google Authenticator” uygulamasını yükleyelim. Android telefonu sahibi iseniz, Google Play Store’a girip arama çubuğuna Google Authenticator yazarak uygulamayı indirelim. Android için burada ki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Apple kullanıcısı iseniz App Store’a girerek aynı işlemi yapınız. App Store uygulaması için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

binance iki adımlı giriş etkinleştirme

Şuan da görmüş olduğunuz uygulamayı android veya ios telefonumuza yüklüyoruz. Yükleme işlemi bittikten hemen sonra hemen aşağıda ki bulunan görselde görülen Google doğrulama sekmesine tıklıyoruz.

binance telefon doğrulama

Google doğrulama sekmesine tıkladıktan sonra karşımıza şöyle bir sayfa gelecek, biz bir önce ki adımda Google Doğrulama uygulamasını telefonumuza yüklediğimiz için, karşımıza aşağıda ki gibi çıkan sayfada direk alt kısımda bulunan ileri düğmesine tıklayarak bu adımı geçiyoruz.

google 2fa rehberi binance

İleri düğmesine tıkladıktan hemen sonra, karşımıza 2FA yani 2 adımlı doğrulamayı etkinleştirmemiz için bilgiler çıkıyor. Burada ki bilgileri telefonumuza yüklemiş olduğumuz Google Uygulaması ile eşleştireceğiz ve iki adımlı doğrulama işlemimiz bitmiş olacak.

google 2fa rehberi binance 2021

Karşımıza çıkan bu sayfada telefonumuza yüklemiş olduğumuz Google Authenticator uygulamasını açıyoruz. Uygulamayı telefonunuzda açtığınız da hemen aşağıda ki görselde olduğu gibi karşınıza çıkmış olacak. Sağ üst köşede görmüş olduğunuz (+) işaretine tıklıyorsunuz ve hemen alt kısımda kırmızı alana aldığım iki seçenek çıkıyor. Scan barcode tıkladığınız da kameranız açılacak ve hemen bir üst görsel de sol altta bulunan kare koda kameranızı yakınlaştırarak, Google uygulamasıyla eşleştirmesini sağlayacaksınız.

Kameranızla kare kodu tarayamıyor hesabı eşleştiremiyorsanız diğer manuel doğrulama işlemine geçelim. Google uygulamasında tekrar (+) simgesine tıklayalım, alt 2. seçenek olan Manuel entry kısmına tıklayarak manuel doğrulama işlemini sağlayalım. Yukarıda ki görsel de kare kodun yanında görmüş olduğunuz gibi bir kod bulunuyor bu her kişi için farklıdır sizin ki de ekranınızda farklı olacaktır. Bana manuel olarak doğrulaya bilmem için vermiş olduğu kod “HTUWJOCVHLFSIXLG” bu kodu hemen Google uygulamasından (+)  simgesine tıklıyorum, ardından Manuel entry sekmesine tıklıyorum ve karşıma çıkan boş alana giriyorum.

google binance dogrulama

Manuel doğrulama işlemini bu şekilde yapıyoruz ve karşımıza hemen aşağıda ki görmüş olduğunuz gibi 3. adım sayfası çıkıyor. Burası oldukça önemli bakın altını çizerek söylüyorum buradan itibaren söylediklerimi çok iyi dinleyin.

binance doğrulama kodu nasıl alınır

Siyah alanla kare içine aldığım ve kırmızı çizgiyle gösterdiğim alanda ki kodu bir yere not edin ve kaybetmeyin. Bu kod hayati önem taşıyor  telefonunuz kullanım dışı kalabilir, çalınabilir veya tüm verileriniz silinebilir bunları düşünün o zaman binance hesabına erişim sağlayamazsınız. Google bey bizlere telefonumuza herhangi bir şey olduğunda, Google doğrulama uygulamasını sıfırlayabilmemiz için yedek kod veriyor.  Bu kodu şöyle düşünün evinizin 2. anahtarı gibi düşünebilirsiniz.

O yüzden bu yedek kodunuzu asla kimseyle paylaşmayın ve çok güvenli bir şekil de saklayın. Google doğrulama uygulamamızı sıfırlamak için yedek kodumuzu sağlam bir yere not ettiysek, artık ileri düğmesine tıklayarak 4. adıma geçerek etkinleştirebiliriz.

google binance doğrulama adımı 3

Evet son adıma gelmiş bulunuyoruz karşımıza çıkan sayfada hızlı bir şekilde ilk olarak Kodu Gönder düğmesine basalım ve e-postamıza iletilen doğrulama kodunu 1. boşlukta ki alana yazalım. Ardından hemen telefonumuzdan Google Authenticator uygulamasını açalım ve bize vermiş olduğu 6 haneli kodu 2. boşlukta ki alana yazarak Gönder düğmesine basalım ve  iki adımlı doğrulama işlemimiz tamamlanmış olsun.

binance hesap açma ve doğrulama

Görmüş olduğunuz gibi kırmızı alan içine aldığım yerde hesabımızın 2FA ( iki adımlı doğrulama ) işlemimizin başarıyla olduğunu gösteriyor. Hesabımızı güven altına aldığımıza göre artık diğer işlemlerimize geçebiliriz. Unutmadan Binance hesabınıza her giriş yaptığınız zaman e-posta ve şifreniz ile daha sonra karşınıza Google Doğrulama çıkacaktır, telefonunuzdan uygulamayı açıp sizin için üretmiş olduğu tek seferlik doğrulama kodunu girerek hesabınıza erişim sağlayacaksınız.

(3) Binance Kimlik Doğrulaması Nasıl Yapılır?

2 Adımlı güvenlik doğrulama işlemimiz bittiğine göre şimdi sırada binance kimlik doğrulaması ve binance adres doğrulaması yapma adımlarımıza geçebiliriz. Hemen aynı sayfa üzerinden sol tarafta ki menü den Güvenlik sekmesine tıklayalım.

binance kimlik doğrulaması nasıl yapılır

Güvenlik sekmesine tıkladıktan hemen sonra aşağıda ki bulunan kırmızı alan içine aldığım Doğrula sekmesine tıklıyoruz ve diğer işlemlerimize geçiyoruz.

binance hesap nasıl doğrulanır

Doğrula sekmesine tıkladıktan sonra hemen aşağıda ki gibi bir sayfaya yönlendirmiş oluyor.

binance kimlik doğrulama yapma

Hesabımızın güvenliği için ve kendimizi sağlama almak için kişisel bilgilerimizi yani resmi kimliğimizi doğrulayalım. Hemen sağ tarafta bulunan kare içine aldığım Doğrula düğmesine tıklayalım. Tıkladıktan sonra hemen karşımıza böyle bir sayfa gelecek.

binance yüz doğrulama nasıl yapılır

Hesabın herhangi bir dolandırıcılık veya çalınmasına karşı büyük bir önlem olduğu gerçeğini aklınızdan çıkartmayın. Bu yüzden kimlik doğrulama işlemi oldukça büyük önem taşıyor, hesabınızın resmiyete kavuşmasını sağlıyorsunuz ve bunu şiddetle öneriyorum. Alt kısımda bulunan Başla düğmesine tıklayalım ve diğer adıma geçelim.

binance kimlik doğrulama işlemi

 • Uyruk: Hangi ülkenin vatandaşı iseniz onu seçiyorsunuz.
 • TC Kimlik Numarası: Kendinize ait TC kimlik numaranızı giriyorsunuz (kesinlikle doğru bilgileri sağlayın) yarın öbür gün hesabınıza bir şey olduğunda bu hesabın sahibi olduğunu iddia ettiğiniz de kimlik bilgileriniz istenir ve kanıtlayamazsanız hesabınız çöp olur. ( Ayrıca bir sonra ki adımda sizden yüzünüzü doğrulamanızı isteyecektir ) kimliğiniz de ki fotoğrafla uyuşmazsa hesabınız onaylanmayacaktır.
 • Kimlik Bilgileri: Önad: Adınızı yazın  Soyad: Soyadınızı yazın (Kimlik belgenizdekiler ile uyuşsun)
 • Doğum Tarihi: Doğum tarihinizi yazın. ( Kimlik bilgilerinizdekiler ile uyuşsun)

Daha sonra sayfayı aşağıya kaydıralım ve ikametgah bilgilerimizi doğrulayalım.

binance kimlik doğrulama islemi nasıl yapabiliriz

 • İkamet Adresi:  Şuan da oturduğunuz ve yaşadığınız evinizin adresini yazın. (Not: Bilgilerin doğru olması önemlidir, bir sonra ki adımda resmi yerleşim yeri doğrulama yapacağımız için) uyuşmazsa hesabınız onaylanmaz red yersiniz.
 • Posta Kodu: Bulunduğunuz ilin posta kodunu yazabilirsiniz. (Bilmiyorsanız, Google’dan sorgulatın)
 • Şehir: İkamet ettiğiniz şehiri yazın.

Hemen alt kısımda kırmızı alanla işaretlediğim yeri tikleyin ve devam et düğmesine tıklayalım. Bilgileri doğru yazmazsanız zaten onaylamayacaktır ve hata verecektir. Verilerin doğru olup olmadığını otomatik olarak Nüsüf Müdürlüğünden çekmektedir bu yüzden sallama yaparsanız hata verecektir. Bilgileri tamamen doğru girdiğiniz zaman, bilgiler eşleştiğin de hemen aşağıda ki gibi başarılı bir şekilde doğrulandığını göreceksiniz.

binance kimlik doğrulama hatası

Temel doğrulama işlemimiz başarıyla tamamladı ise  Gelişmiş Doğrulamaya Git sekmesine tıklayalım ve diğer adımlara geçelim. Sıkıldığının farkındayım, yalnız konunun başında size dünyanın en güvenli 3. kripto para borsası olduğunu söylemiştim. Sizi ve hesabınızı sizden daha fazla düşünüyor. Gelişmiş doğrulama sekmesine tıklayın ve diğer adıma geçelim.

binance gelişmiş kimlik doğrulama

Gelişmiş Kimlik Doğrulama sekmesine tıkladıktan sonra karşımıza bu pencere çıkacaktır. Burada gelişmiş doğrulamayı gerçekleştirmek için 3 seçeneğimiz var.

 • Kimlik Kartımız
 • Pasaportumuz
 • Sürücü Belgemiz

Buradan hangi belgeniz ile doğrulama yapmak istiyorsanız o seçeneği seçin ve devam et düğmesine tıklayın. (Ben kimlik Kartı) seçeneği ile devam ediyorum.

binance gelişmiş kimlik doğrulama nasıl yapılır

Karşımıza çıkan sayfada bizden istenilen, kimliğimiz ön yüzü ayrıca kimliğimizin arka yüzünün fotoğrafını çekip yüklememiz.

 • Ön yüzünü yükle: Kimliğinizin ön yüzünün fotoğrafını yakından çekip, Ön yüzünü yükle alanına tıklayıp oraya yükleyin. (ÖRNEK aşağıda ki gibi çekeceksiniz) ben tüm her şeyi buzladım örnek göstermek için bunu yaptım, siz direk fotoğrafını çekip yukarıda söylediğim gibi yüklemesini yapınız.

kimlik ön yüzü örnektir

 • Arka yüzü yükle:  Kimliğinizin ön yüzünü çektiğiniz gibi aynı şekil de arka yüzünüde çekerek Arka yüzünü yükle bölümüne tıklayıp oraya yükleyin. Ve daha sonra devam et düğmesine basın.

kimlik arkayüzü örnektir

Görmüş olduğunuz gibi kimliğimizin fotoğraflarını bu şekilde yakından çekip yukarıda belirttiğim gibi yüklemesini yapıyorsunuz. Gelişmiş doğrulama için devam et düğmesine tıklayın.

 

gelismiş doğrulama binance

Kimlik fotoğraflarını çekip alanlara bu şekil de ekledikten sonra devam et düğmesine tıklıyoruz. Daha sonra karşımıza aşağıda ki gibi Binance Selfie doğrulaması geliyor.

binance selfie dogrulama

Görmüş olduğunuz gibi örnek olarak size nasıl selfie çekeceğinizi gösteriyor veya telefonunuzda yakından çektiğiniz selfie fotoğrafınız varsa onuda ekleyebilirsiniz. Kimlik belgenizi yüklediğiniz de ki fotoğrafla çekeceğiniz veya yükleyeceğiniz fotoğrafın eşleşmesi gerekiyor. Buda yüksek derece de artırılmış güvenlik demek oluyor. Selfie mizi çekelim veya telefon/bilgisayarımız da fotoğrafımız varsa yükleyelim daha sonra devam et düğmesine tıklayalım.

Selfie doğrulamamızı yaptıktan hemen sonra ise karşımıza yüz doğrulaması çıkacaktır .

binance yüz doğrulaması nasıl yapılır

Bilgisayarda iseniz kamera takılı olması gerekiyor, kameranız yok ise cep telefonunuzdan hesabınıza giriş yapın profil resmine tıklayın ve doğrulama menüsünden tekrar aynı sayfaya gelin ve yüz doğrulamayı başlatın.

Yüzünüzü doğrulama yaparken tüm içerikler türkçe menü olacaktır rahatlıkla yaparsınız, benim hesabım olduğu için 2. defa yüz doğrulama işlemi yapılmıyor. Bu görsel üzerinden anlatacağım burada bize söyledikleri uyarı şunlar. Doğrulama yaparken;

 • Şapka takmayın
 • Gözlük takmayın
 • Kamera filtresi kullanmayın
 • Güzel bir ışıklı alanda yüzünüzü gösterin

Bu şartları da anladığımıza göre Begin Verifaction yazan yere sizlerde (Doğrulamayı Başlat) olarak yazacaktır. Oraya tıklayın ve yüz doğrulama yönergelerini izleyerek adımı tamamlayın. İşlem tamamlandıktan sonra, hesabınızın manuel olarak inceleme de olduğunu unutmayın.

Yetkililer hesabınızı baştan aşağıya inceleyerek, tüm verilerin uyuşması halinde hesabınızı onaylayacaktırlar.

 • SSS ( Sıkça Sorulan Sorular )

Kimlik doğrulama onayı ne kadar sürüyor?

Doğrulama yapma işlemleri manuel olarak yapıldığı için yoğunluğa göre değişiyor, yalnız normal zaman içerisinde 1 saat gibi kısa sürede onaylanıyor. Çok aşırı yoğun zamanlar da ise en fazla 36 saat içerisin de onaylanıyor.

Not: Hesabınız onaylandıktan sonra hemen diğer işlemlere geçebiliriz. Hesabımıza kart ekleyebilir veya para yatırarak kripto para alımı/satımı gerçekleştirebiliriz. Ben hem gelişmiş doğrulamayı hemde ekstradan ikametgah doğrulamasını gerçekleştirdim. Alım satımlarım yüksek meblağlar olduğu için, hesabı en iyi şekilde güvende tutmam gerekiyor. Hesabınız onaylandığı zaman sizinde şu şekil de görünecektir.

Altta bulunan Gelişmiş Doğrulama  da Adres Doğrulama işi ise Kimlik Doğrulama işleminizi yaptıktan sonra ve onaylandıktan sonra tıpkı aşağıda ki gördüğünüz gibi ondan sonra açılıyor. İlk olarak Kimlik Doğrulama işlemlerini yapacaksınız gösterdiğim gibi hesabınız Doğrulanacak daha sonra alt kısımda bulunan Gelişmiş Doğrulama seçeneği aktif olacaktır. Oradan da doğrula yazısına tıklayacaksınız,  e-devlet e girip, ikametgah yazın arama çubuğuna daha sonra ikametgah belgesini masaüstüne kaydedin ve Adres Doğrulama kısmına kimlik ekler gibi ekleyin ve gönderin.

Ortalama 3-5 gün arasında sürüyor onaylanması, ama bunu yapmanız şart değil. Sadece kimlik doğrulama işlemlerini yapıp -ta hesabınızı kullanabilirsiniz. Benim tercihim ikisini birden doğrulamaktan yana oldu.

binance tüm doğrulamalar

(4) Binanceye Para Nasıl Yatırılır?

Binanceye para yatırma işleminin iki yolu mevcut. Konumuzun üstünde bahsettiğim gibi, şuan global hesaptayız bu yüzden biz iki farklı yöntemle de yatırabileceğiz işlemlere geçmeden hemen bahsetmem gerekiyorki 1. yöntem global hesaptan Türk dijital para hizmeti veren papara ile yapabiliyoruz.  İkinci seçenek ise global hesabımızı binanceTR hesabına bağlayarak, daha sonra binanceTR hesabına geçiş yapıp orada banka/kredi kartımız ile ödeme sağlayarak ödeme gerçekleştire biliyoruz.

 • Papara aracılığı ile hesabımıza para yatırma işlemi:

Binance hesabımızdan hemen sağ üst menüden Cüzdan sekmesine tıklıyoruz açılan sekmede Cüzdan Özeti sekmesine tıklıyoruz ve karşımıza aşağıda ki gibi bir sayfa geliyor. Daha sonra sol üst menüden Ana Hesap sekmesine tıklıyoruz ve karşımıza gelecek sayfa tam olarak şöyledir. Bulamadıysan buraya tıklayarak ulaşabilirsin. Bu arada PaPara hesabın yoksa buraya tıklayarak kolayca ulaşabilir ve hesabını oluşturabilirsin. (Türk Elektronik Banka Hizmetidir)

PaPara hesabın zaten varsa bu çok iyi! kolayca hemen diğer adıma geçebiliriz.

binanceye para nasıl yatırılır

Yukarıda belirttiklerimi yaptıktan sonra karşına hemen aşağıda ki gibi bir sayfa çıkacak.

binanceye para yatırma işlemi

Aklınızda fikir olması için örneğin 500 TL yazıyorum oraya ve kestiği komisyona kendiniz bakabilirsiniz. Daha sonra devam et düğmesine tıklıyorsunuz.

binanceye para yatırma işlemi nasıl yapılır

Görmüş olduğunuz gibi PaPara ile para yatırdığımız zaman 500 TL yatırdığınız da 5 TL komisyon kesmiş oluyor. Binance hesabınıza geçecek tutar ise 495 TL olarak yansıyor. Bu çok fazla iyi. Devam et düğmesine tıkladığınız zaman papara ödeme sayfasına yönlendireleceksiniz.

paparadan binanceye para yatırma

PaPara hesabınız varsa yukarıda gördüğünüz gibi direk cep telefonu veya papara eposta adresiniz ile giriş sağlayıp saniyeler içerisinde Binance hesabınıza bakiyenin yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Aynı şekil de Binance’den banka hesabınıza parayı çekerken de PaPara ile çekerseniz saniye içerisinde otomatik olarak hesabınıza geçiyor.

(5) Binanceden banka hesabına para çekme nasıl yapılır?

Para yatırma da yaptığımız işlemlerin aynısını sadece yan sekmeye geçerek yapıyorsunuz hepsi bu kadar.

binanceden para çekme nasıl yapılıyor

Yatırma sekmesinin yanında bulunan Çekme sekmesine tıklayın sağ tarafta bakiyeniz görünecektir. Tutar girin kısmına PaPara banka hesabına ne kadar para çekeceğinizi yazın ve devam et düğmesine basarak işleminizi tamamlayın. Para çekme işlemi de gördüğünüz gibi bu kadar basit şekil de halletmiş oluyoruz.

 • BinanceTR hesabımıza bağlanıp, banka kartımız veya kredi kartımız ile para yatırma

binance tr üyeliğe geçme

Daha sonra karşımıza şöyle bir sayfa gelecek ve binance.com hesabımız ile trbinance hesabımıza bağlanacağız.

binance tr üyeliğe bağlama

Karşınıza güvenlik için E-posta doğrulama maili gidecek ve e-postanıza giden doğrulama kodunu girerek hesabınızı eşleştirip giriş yapabilirsiniz. Daha sonra tıpkı yukarıda ki PaPara ile para yükleme yaptığımız gibi tr hesabınıza aynı işlemleri uygulayın ve banka kartı/kredi kartı kolayca ödeme yapabilirsiniz.

Daha fazla merak ettiğiniz konu olursa veya herhangi bir sorunuz olursa iletişim kanallarımız üzerinden veya yorum bölümünden bizlere ulaşabilirsin. İçeriğimiz sürekli olarak güncellenmeye devam edecektir.

 

YORUMLAR YAZ

 • Binance Üyelik İşlemleri Nasıl Yapılır? | Kripto Para Haberleri10 ay önce
 • […] kripto borsası olması ve BNB adında kendi kripto parasının olması da bu durumu destekliyor. Binance hem Türkçe hem de İngilizce olarak kullanıcılarına destek de sağlayarak pek sorunun ortadan […]