• BITCOIN/TL
  290913,112
  % -2,31
 • ETHEREUM/TL
  16238.47
  % -5,98
 • BINANCE COIN/TL
  2534.82
  % -6,32
 • BITCOIN CASH/TL
  4091.34,623
  % -5,05
 • LITECOIN/TL
  1135.75
  % -3,60
 • COSMOS/TL
  82.84
  % -5,34
 • CARDANO/TL
  11.44
  % -3,91
 • TETHER/TL
  8.69
  % 0,00

İnceleme Altına Alınan Binance’ın CEO’su Açıklama Yaptı – 2021

İnceleme Altına Alınan Binance’ın CEO’su Açıklama Yaptı – 2021

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao: “Binance kanuna aykırı bir şey yapmadı”

CFTC’nin Binance’i inceleme altına aldığı haberleri hakkında CEO Changpeng Zhao açıklamalarda bulundu.

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao,  CFTC’nin Binance’i inceleme altına almasına ilişkin çıkan haberlere yanıt verdi. Zhao, haberlerin çarpıtıldığını, ayrıca haberlerde şirketin kanuna aykırı bir şey yaptığının da söylenmediğini belirtti.

”Bu tür iddiaların çıkmasının asıl amacı bazı gazeteci ve haber sitelerinin hit almak istemesi”

Changpeng Zhao;  “Bir işletme olarak düzenleyici konularda yorum yapmamalıyız. Genel olarak dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerle son derece işbirlikçi ilişkilerimiz ve diyaloğumuz var.” diyerek bu tür haberlerin gazetecilerin ve haber sitelerinin markayı kullanarak hit almak istemesi olduğunu söyledi. Zhao, rakip firmaların bu haberleri kasten çıkardığını, bazı gazetelere para vererek şirketin adını karalamaya çalıştıklarını, bu gibi durumları daha önce de yaşadıklarını söyledi.

“Güvenlik önlemlerimiz en üst seviyede”

Changpeng Zhao, şirketin KYC/AML kullandığını ve bunun piyasadaki en güçlü program olduğunun altını çizdi. IP adresleri konusunda dikkatli davrandıklarını ve coğrafi kısıtlama getirdiklerini söyleyen Zhao “VPN’leri bile engelleyecek teknolojimiz var. ABD adreslerinden gelebilecek para girişlerine karşı da blok zinciri analizi yapıyoruz.” dedi. Ayrıca mobil uygulama kullananların hangi ülkeden bağlandıklarını rahatlıkla tespit edebildiklerini ve bu sayede Amerika’dan herhangi bir giriş yapılmasına müsade etmediklerini söyledi. Amerika’nın giriş yapmaması için dünyadaki en gelişmiş sistemi kullandıklarının da altını çizdi.