Avrupa Birliğinden “Bitcoin Uyarısı Geldi” Dikkat Edin!

Avrupa Birliğinden “Bitcoin Uyarısı Geldi” Dikkat Edin!

Avrupa Birliğinden (AB), Bitcoin ile alakalı uyarılar geldi, tüm paranızı kaybedebilirsiniz dikkatli olun çağrısında bulunuldu. Son dönemlerde yatırımcılarının olağan dışı yükselmesi ve piyasa hacminin oldukça büyümesinden dolayı Avrupa Birliğinden ayrıca herkese uyarılar gelmeye başladı.

İlgili haber Bloomberg tarafından yayınlandı, Avrupa Birliği‘nin (AB) üst düzey piyasaları düzenleyen kurumu, kripto para yatırımcılarına ve özellikle Bitcoin ve Altcoin piyasalarının hızlı artışından kaynaklı çok büyük risk altında olduklarını açıkladı.

Avrupa Birliğinden Uyarı: Bitcoin Yüksek Risk Barındırıyor!

Paris merkezli Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Kurumu tarafından her yıl iki defa risk raporu yayınlanıyor. Bu rapor içerisinde kripto para varlıklarının aşırı yüksek riskte ve spekülatif olduğuna büyük vurgu yapılıyor. Kripto para varlıklarının yatırımcılarına ellerinde bulunan bütün finansal kaynakların risk altında olduğunu ve her şeye hazır olmaları gerektiğini belirtiyor.

Bu bağlamda yapılan uyarılara ek olarak son 24 saat içerisinde dalgalanmalar yaşayan Bitcoin, 54,528,63 ile 59,391,82 aralığında ki yüksek inişli çıkışlı dalgalanmalara ev sahipliği yapıyor. Ayrıca Bitcoin tarafından yüzde 5.17’lik bir artışı göz önünde bulundurursak 58,782,27 dolara yükseldi, BTC’nin haftalık kazancı 5.21 olarak hesaplanmış oldu. Bitcoin’in tüm piyasa hacmi 58 milyar dolar artış sağlayarak 1 trilyon 96.9 milyar dolara yükselmiş oldu.

Kripto para varlıkları arasında ikinci lider birim olarak bilinen Ethereum ise son 24 saat baz alındığın da yüzde 3.54 artış gösterip, 1,830,00 dolara yükseliş sağladı. Kripto varlık birimi Ethereum’n haftalık kazancına gelecek olursak 1.89 bandında olduğu görülüyor ve piyasa hacminin ise 210.76 milyar dolara yükseldiğini görüyoruz.

YORUMLAR YAZ