Altcoin Nedir? Altcoin Nasıl Alınır?

Altcoin Nedir? Altcoin Nasıl Alınır?

Altcoin Nedir?

Ethereum, Litecoin, Ripple ya da Dash gibi Bitcoin olmayan tüm kripto para birimleri altcoin kategorisine girmektedir. Her türdeki altcoinler başka birimlerden çok daha iyi bir işlevselliğe sahip olduğunu ileri sürmektedir. Aslında her altcoinin kendine has bazı özellikleri yer almaktadır.

Altcoinlerin Sahip Oldukları Avantajları

Tüm altcoinler aslında ortak olarak büyük bir kısımda olumlu özelliklere sahiplerdir. Bu özellikler ise kullanımlarındaki kolaylık, yüksek derecedeki likidite, yüksek derecede olan kullanıcı gizliliği ve işlemlerin de gizli tutulması, ucuz olan madencilik ekipmanları, Bitcoin’e oranla daha yüksek bir hızda işlem hızına sahip olması ve finansal olan araçlara da istikrarlı bir biçimde erişilebiliyor olması olarak listelenebilmektedirler.

Tabii ki de bu kadar avantajın yanı sıra bu altcoinlerin de dezavantajları yer almaktadır. Bunları bilerek bu yola çıkmak her açıdan çok daha sağlıklı ve mantıklı olacaktır. Her konuda olduğu gibi, altcoin alım satımında da her türlü detayı biliniyor olması ya da en azından araştırılması oldukça önem taşır. Böylelikle bir sorun ile karşılaşılırsa eğer en az hasarla ya da hasarsız atlatabilmek mümkün olacaktır.

Bu Altcoinlerin Piyasa Değerleri Nedir?
Hangi altcoin’lerin giderek daha popüler hale geldiğini bulmanın bir yolu, piyasa değerini veya “piyasa değerini” ölçmektir. Piyasa değeri, bir varlığa ne kadar para veya sermaye yatırıldığının bir ölçüsüdür. Diğer herhangi bir yasal para biriminde de ifade edilebilmesine rağmen, genellikle ABD doları cinsinden ifade edilir.

Altcoin Nedir? Altcoin Çeşitleri Nelerdir?
Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Litecoin (LTC), Tether (USDT) ve Cardano (ADA) olacak şekilde altcoinler yer almaktadır.

Altcoin Nasıl Alınır?
Altcoin satın almanın en yaygın yolu, tüm bu bitcoinleri borsalardan satın almaktan geçmektedir. Yapılaması gereken şey ise aslında oldukça güvenilir olan bir borsa bulabilmek ve burada da bir hesap açarak gerekirse de bazı durumlarda kart ile birlikte kolay bir şekilde altcoin satın almaktır.

YORUMLAR YAZ

  • Kripto Para Üretimi Nasıl Yapılır? | Kripto Para Haberleri12 ay önce
  • […] temelini Altcoin ile şekillenmiştir diyebiliriz. Altcoine ilgi zamanla arttı ve çok fazla kişi altcoin üzerine ciddi yatırımlar […]