Altcoin Nedir? En Çok Tercih Edilen Altcoinler Hangisi?

Altcoin Nedir? En Çok Tercih Edilen Altcoinler Hangisi?

Altcoin nedir?

Kripto para birimi ile uğraşan herkes tarafından altcoin nedir sorusu sorulmaktadır. Altcoin olarak bilinen yüzlerce kripto para çeşidi bulunmaktadır. Bu para birimleri kripto para dünyasının en ilginç yönüdür. Altcoin yatırım yapmak isteyenler bu çeşitleri ve ne işe yaradıklarını çokça merak etmektedirler. Altcoin sözcüğü Bitcoin alternatifi olarak kısaltılmıştır. Bitcoin’in alternatifi olarak üretilmişlerdir. Bir Bitcoin’in bileşenini değiştirmeyi yahut iyileştirmeyi umarlar. Son zamanlarda kılavuzlar hazırlanırken son olarak 1097 adet altcoin listelenmiştir. Bununla birlikte Altcoin’ler çok uzun süreler boyunca ayakta kalamazlar. Aynı zamanda Bitcoin’den farklı olarak yararlı özelliklere sahiptirler. Yeni özellikleriyle denemeler yaparak kullanıcılara yenilikler sunmaktadırlar. 

Altcoin Hakkındaki Eleştiriler Neler? 

Pek çok Bitcoin tutkunu kullanıcı Altcoin’lerin tamamen gereksiz olduklarını savunur. Bitcoin’in mükemmel altyapısına asla birer rakip olamayacaklarını öne sürerler. Rakip olamayacakları için başarısızlıkla sonuçlanacaklarını savunurlar. Tüm bu olumsuz eleştirilerin yanında Altcoinler oldukça önemlidirler aslında. Büyük role sahiptirler. Altcoinler kullanıcıların benzersiz özelliklerle işlemler yapabilmelerine olanak tanırlar. 

Altcoinler Bitcoin’e sağlıklı bir şekilde rekabet ortamı tanır. Kripto para kullanıcılarına alternatif seçenekler sunar ve böylelikle kullanıcılar farklı özelliklerle denemeler gerçekleştirebilirler. Aynı zamanda iyi bir kripto para laboratuvarlarıdır. Farklı seçeneklere ve özelliklere sahip olmaları nedeni ile Bitcoin geliştiricileri aktif kalabilirler ve gün geçtikçe gelişim gösterebilmekte, yeniliğe zorlanmaktadırlar. Kullanıcılar Bitcoin ile dijital arzularını tatmin edemediklerini düşündüklerinde Altcoin’lere rahatlıkla geçiş yapabilmektedirler. Yeterli sayıda kullanıcı eğer Altcoine’e geçiş yaparsa Bitcoin geliştiricileri çoğunluğun istediği özellikleri benimsek zorunda kalacaktır ya da yerini kaybedecektir. Altcoin’lerin bu şekilde değişken etkenleri Bitcoin taraflarını dinamik bir şekilde ayakta tutabilmektedir. 

Kripto Para Nedir? %100 Açıklamalı Rehber

Kripto Para Nedir? Kripto para birimleri pek çok kişi tarafından ilgi çektiğinden kripto para nedir sorusu merak ediliyor. Kripto para kısaca sanal para olarak bilinir. Takas işlemlerinde kullanılan ve tamamıyla dijital olan bir para birimidir. Kimilerine göre ise kripto para birimi geleceğin para birimidir. Günümüzde kripto para birimlerini duymayan insan kalmamıştır, devlet büyüklerinden büyük şirketlere kadar pek çok kişinin fazlaca dikkatini çekmiştir. Kripto para birimi

İlgili İçerik

Altcoin’lere Yatırım Yapılmalı Mı?

Piyasada yer alan değişikliklerin inanılmaz hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi kripto para piyasasını her zaman riskli tutmaktadır. Tüm kripto para yatırımları büyük riskler taşır. Bitcoin bile oldukça değer değişikliklere yaşamaktayken her kripto paraya sağlanacak olan yatırım risk taşımaktadır. Bunun yanında Altcoin piyasaları oldukça uçucudurlar. Değerleri bakımından değişikliklere oldukça yatkındırlar. Balinalar olarak adlandıran zengin tüccarlar bulunmaktadır. Bunlar aşırı miktarlardaki paralarını Altcoinlere enjekte ederler ve oranı arttırırlar. Fiyat arttığında ise bu tüccarlar ellerinde mevcut olan coinleri satarlar ve yüksek kazançlar elde ederler. Bu süreç zarfında da piyasada yer alan pek çok tecrübesiz yatırımcı zarar görebilmektedir. Bu işlemlere pompa ve boşaltma adı verilmektedir. Bu işlemler sebebiyle çoğu Altcoin’lerin kısa ömürlü olmalarına neden olurlar. 

Bu döngü içerisinde kullanıcılar tüm paralarını kaybetmemek adına inanılmaz potansiyele sahip olduğunu düşündükleri ve genel olarak geçmişinde de sağlıklı bir görünüme sahip olan yatırımlara odaklanmalılar. Bu sayede kişiler tüm paralarını kaybetmeyecekler ve kazanç sağlayabileceklerdir. Sağlıklı olan Altcoin’ler güçlü topluluklara sahiptirler. Aynı zamanda yüksek likiditeye sahiptirler. Yatırımların sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için kişilerin bazı temel olan yatırım ilkelerinden haberdar olmaları gerekmektedir. Kripto para topluluklarının yaymakta oldukları bilgi kirliliklerinden sakının. Güvenilir kaynaklarla ve uzman kişilerle ilerlemeler kaydettiğinizde Altcoin satın alma işlemleriniz de sağlıklı olacaktır. 

altcoin nedir

altcoin nedir

Altcoin Nereden Alınır? 

Bitcoin’de olduğu gibi çok çeşitli yöntemlerde Altcoin için de bulunur. Kişiler Altcoin almak için çeşitli yollara başvurabilirler. Bu yollar içerisinden en basit olan yollardan biri mal veya hizmet için ödeme olarak bu para birimlerinden kabul edilmesidir. Malınız karşılığında Altcoin talep ederek bu para birimlerine sahip olunabilir. Yapılan herhangi bir hizmetin bedeli için de talep edilerek kişilere kripto para birimlerine sahip olmaktadırlar. Para borsalarında kişiler Altcoin sahibi olabilmek için takaslar yapabilirler. Borsalarda ticaretler gerçekleştirerek kolay bir şekilde Altcoin sahibi olunabilmektedir. Banka kartları aracılığı ile kişiler rahatlıkla alabilir ve satabilir. 

En çok Tercih Edilen Altcoin Çeşitleri Nelerdir? 

Kripto para piyasasında günümüze kadar binlerce farklı özelliklere sahip olan Altcoin tanıtıldı. Ancak çok azı yeterli topluluklara sahip olabildi. Uzun süreler boyunca Bitcoin kirpto para piyasasında oldukça büyük bir alanı kaplamaktaydı. Şu anda kripto para piyasasının sadece %60 oranını kapsamaktadır. Çok çeşitli Altcoinler bulunmaktadır. Bu kripto paraların her birinin farklı özellikleri ve kullanıcılara sağladığı farklı avantajları bulunmaktadır. Popüler Altcoinler BNB, Ripple, Ethereum, Dogecoin gibi çeşitlerdir.

Binance Coin (BNB) Nedir? 

Binance kripto para değişim borsası tarafından çıkarılan coin BNB olarak adlandırılır. BEP2 tabanlı bir altyapıda işlemler gerçekleştirilir. Hacmi sayesinde dünyanın en büyük borsalarından biri Binance borsası olmaktadır. İlk olarak teklif edildiğinde 1 BNB 0,11 ABD doları değerinde idi. Ancak ilerleyen dönemlerde en yüksek değerini 38 dolar olarak yakaladı. Bu yükseliş 2019 yılında gerçekleşti. Binanceye nasıl üye olunur? Dünyanın en güvenli kripto para borsası Binance kayıt olabilir ve her işlemden %20 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

binanceye üye nasıl olunur

buraya tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Ethereum Nedir?

Ethereum da blockchain teknolojisine dayalı bir şekilde üretilmiştir. Halka açık ve şeffaf bir şekilde dağıtılmış olan açık kaynağa sahip bir kripto paradır. Ethereum yazılım geliştiricilerin herhangi bir merkezi olmayan uygulamaların küresel bir genel ağ üzerinden çalıştırılması olanaklarını kullanıcılar için sağlamaktadır. En belirgin özelliklerinden biri akıl sözleşmeleridir. Genç bir yazılımcı olan Vitalik Buterin öncülüğü ile oluşturulmuş bir projedir. Doğrudan olarak dağıtılmış dosyalara sahip olması pek çok avantajını da beraberinde getirir. Blok zinciri uygulamaları Ethereum platformlarında rahatlıkla çalıştırılmaktadır. Mevcut olan bilgilerin hepsi halka açık bir şekilde kaydolduğundan herhangi bir şekilde de değiştirilmesi ya da silinmesi mümkün değildir. Ağın sağlamlığını herhangi bir saldırıya karşı geliştiren herhangi bir aracı da yoktur. 

Ripple Nedir? 

Bankaların kripto para birimi olarak bilinen bir para birimidir. Bitcoin Blockchain teknolojisine sahiptir. Para serbestçe hareket edebilir ve farklı ödeme sistemlerini birbirine bağlar. Tam olarak da bu amaçlar için üretilmiştir. Farklı ödeme sistemlerini birbirlerine bağlaması üzerine tasarlanmıştır. Bitcoin ile temel olan farklarından biri hızıdır. 5 ile 10 saniye gibi oldukça inanılmaz küçük zaman dilimlerinde para akışı sağlayabilmektedir. Kişiler bu hızlarda para gönderimi ve alımı gerçekleştirebilmektedirler. Bir diğer farkı da yine inanılmaz bir şekilde kripto para birimleri arasında dönüşümler sağlamasıdır. Bu iki özelliği ile bankalar Ripple kripto para birimi kullanımına açıktırlar. Dolar, Euro, Pound, Yen gibi çeşitli para birimlerine kesintisiz bir şekilde transfere izin verecek şekilde tasarlanmıştır. 

Bitcoin Nedir, Bitcoin Nasıl Alınır? Özellikleri Neler?

Bitcoin Nedir, Özellikleri Neler? Bitcoin kısaltması BTC olarak bilinmektedir. Kullanıcılara elektronik olarak dağıtılan dijital para birimidir. Yine dijital ortamlarda kullanılabilmektedir. Herhangi bir fiziksel karşılığı bulunmamaktadır. Herhangi bir merkeze sahip olmayan bir para birimidir. Tek bir kurum ya da şahıs tarafından, devletler tarafından kontrol edilmez. Bitcoin fiziksel olarak basılamaz ve üretim konusunda fiziksel parada olduğu gibi sınırları bulunmaktadır. Kimilerine göre geleceğin

İlgili İçerik

Litecoin Kripto Nedir? 

P2P ağına dayalı olarak bilinir. Anonim bir kripto para birimi olan Litecoin herhangi bir otorite türüne sahip değildir. Litecoin ağı da Bitcoin ağından daha hızlıdır. Bitcoin ağı içerisinde 10 dakika süren bir işlem burada 2 dakika gibi oldukça kısa süreler içerisinde halledilebilmektedir. Dağıtılmış bir ağ olması sebebiyle herhangi bir şekilde merkezi bir otorite tarafından saldırıya uğraması gibi durumlar son derece zordur, imkansıza yakındır.

Dogecoin Nedir? 

İlk olarak Aralık 2013 yılında tanıtılmıştır. Temelde bir şaka birimi olarak yaratılmıştır. Günümüze kadar yaklaşık olarak 65 milyar Dogecoin çıkarılmıştır. Blok süresi bir dakikadır. Litecon’den çok daha hızlıdır. Hızlı işlem sürelerine sahip olduğu gibi düşük işlem ücretlerine de sahiptir. Bu özellikleri itibariyle kullanıcılara büyük avantajlar sağlamaktadır. Litecoin tabanlı bir kripto birimidir. Dogecoin “ To the moon!” sloganı ile anılmaktadır. Sosyal medyada kullanıcılar tarafından çokça ilgi çekmiştir. Dogecoin mevcut fiyatları yatırım araçlarına göre farklılıklar gösterebilir. Yatırım araçları ile Dogecoin alımı ve satımı gerçekleştirilmektedir. 

YORUMLAR YAZ