• BITCOIN/TL
  286584,641
  % -2,75
 • ETHEREUM/TL
  16137.66
  % -5,56
 • BINANCE COIN/TL
  2512.13
  % -4,82
 • BITCOIN CASH/TL
  4082.75,746
  % -3,89
 • LITECOIN/TL
  1125.1
  % -3,24
 • COSMOS/TL
  82.75
  % -4,31
 • CARDANO/TL
  11.25
  % -3,75
 • TETHER/TL
  8.68
  % -0,29

58 Milyon Dolarlık Bitcoin Adımı Norveçli Petrol Devinden Geldi!

58 Milyon Dolarlık Bitcoin Adımı Norveçli Petrol Devinden Geldi!

Norveçte bulunan Endüstriyel yatırımlarda bulunan Aker ASA 58 milyon dolarlık bitcoin adımı ile kripto para dünyasına adım atıyor. İlgili şirketin Bitcoin (BTC) için yeni bir birim başlatarak yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Gündemden sürekli olarak düşmeyen yatırım haberleri ardı ardına geliyor bu yatırımlara bireysel kullanıcılar hariç kurumsal şirketler de dahil olmaya başladı. ABD şirketlerinin kripto para birimlerine yönelik yatırımlar yapması ve bilançolarına dahil etmesinin ardından gözler büyük kurumlara çevrildi. Norveç’te bulunan yatırım holding devi Aker ASA tarafından yapılan açıklamalarda Bitcoin yatırımına yöneleceğini ayrıca kripto para birimlerinin temelinde bulunan teknoloji üzerinden yeni bir birim oluşturacağını açıklamış oldu.

Kripto Para Nedir? %100 Açıklamalı Rehber

Kripto Para Nedir? Kripto para birimleri pek çok kişi tarafından ilgi çektiğinden kripto para nedir sorusu merak ediliyor. Kripto para kısaca sanal para olarak bilinir. Takas işlemlerinde kullanılan ve tamamıyla dijital olan bir para birimidir. Kimilerine göre ise kripto para birimi geleceğin para birimidir. Günümüzde kripto para birimlerini duymayan insan kalmamıştır, devlet büyüklerinden büyük şirketlere kadar pek çok kişinin fazlaca dikkatini çekmiştir. Kripto para birimi

İlgili İçerik

Ayrıca dün gelen bilgilere göz atacak olursak Asya teknoloji devi Meitu da Bitcoin (BTC) alımını dün gerçekleştirdiğini duyurmuştu. Finansal açıdan kripto paraların ne tür bir geleceği olduğu henüz bilinmiyorken, dev şirketler, kurumlar ve holdingler de dahil olmak üzere Bitcoin rezerv nakdi yatırımları gerçekleştirmeye devam ediyor. Kripto paralar uzmanların ve lider yöneticilerin de söylediği gibi gelecek dünya’nın para birimi olma yolunda ilerliyor.

58 Milyon Dolarlık Bitcoin Adımı

Norveçli yatırım şirketi Aker ASA sadece Bitcoin kripto para birimi yatırımı yapmakla kalmayıp, Blockchain teknolojisine de yatırım yapmak için adanmış bir şirket kurmaya hazırlanıyor. Yeni kurulacak olan şirketin adı “Setee AS” adında olacak ve diğer kripto para sektöründe ki geliştiriciler ile beraber iş ortaklığı kuracak ve resmi olarak kripto para birimleri sektöründe aktif bir şekil de rol alacak. Bunlara ek olarak kripto para birimi sektörüne ve blockchain teknolojisi baz alınarak beklentileri yüksek olan projelere ve şirketlere de ekstradan yatırımlar yapacağını duyurdu.

Blockchain Nedir? Merak Edilen Blockchain Teknolojisi

Blockchain Nedir? Blockchain türkçesi Blok Zinciri’dir. Bloklardan oluşan zincir yapıdan adını almaktadır. Şifrelenmiş zincir yapı ile işlem takibi sağlanmaktadır. Blockchain işlem takibini yapabilmek adına ortaya çıkmış dağıtık yapıdaki veri tabanına verilen isimdir. Herhangi bir merkez otoriteye bağlı kalmadan işlemlerini gerçekleştirir. Açık, şeffaf ve güvenilir bir şekilde var olan bu teknolojinin çok çeşitli değişen özellikleri bulunmaktadır.  Blockchain En Önemli Özellikleri

İlgili İçerik

Vurgulamış oldukları bir diğer açıklamalarında ise uzmanlaşmış olduğu diğer alanlar olan açık deniz balıkçılığı, mühendislik ve inşaat sektörlerinde boy gösteren şirket bünyesinde bulunan tüm likit varlığını Bitcoin (BTC)’ye aktarma kararı aldı. Bu bağlamda şirketin Bitcoine adanmış kripto para birimi tam olarak 58 milyon dolarlık bitcoin yani 500 milyon Norveç kronu bandında bir sermaye olmuş olacak.

Aker ASA’ın alt şirketi olan “Setee AS” kanadalı küresel lider Blockstream ile BTC ve Blockchain teknolojileri hakkında iş ortaklığı sağlıyor. Aker ASA şirketi milyarder iş insanı Kjell Inge Rokke’ye ait bir holding, şirketin %66.66 hissesini elinde bulunduruyor. Diğer şirketin hisse sahibi olan ortaklarına yaşanan bu gelişmeler hakkında e-posta gönderimi sağlayarak şu ifadelere yer verdi:

“Şirketimizin tüm parasal varlığı olarak Bitcoin’i aktif olarak kullanacağız ve topluluklara katılım sağlayacağız. Bitcoin (BTC) sektörü deyimi ile anlatmam gerekirse, HODLER olacağız.”

Norveçli Petrol Devinden 58 Milyon Dolarlık Bitcoin Hamlesi!